Jak oczyścić ściany po szlifowaniu

super bloog

Temat: Uni-Grunt - Smugi po malowaniu : ( Pomóżcie
Przyczyna problemu jest prawdopodobnie stara farba która potraktowana gruntownikiem po prostu pomarszczyła się. Nie wiadomo czym były poprzednio malowane ściany, a gruntownika używa się jedynie na surowe podłoże w celu wyrównania chłonności i zwiększenia wytrzymałości tynku. Prawdopodobnie całe ściany trzeba będzie oczyścić z farby metodą skrobania, szlifowania lub jeśli powłoka mocno przylega do tynku - wyrównać gładzią gipsową.
Źródło: forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=7604Temat: Uni-Grunt - Smugi po malowaniu : ( Pomóżcie
Zostaw tak wygląda jak kreatywne wykończenie A tak na serio to te ściany były wcześniej malowane? Jak tak trzeba było sprawdzić najpierw czy pylą i jak się trzymają podłoża, wydaje mi się że było ok i niepotrzebnie gruntowałeś tą ścianę, wystarczyło ją umyć i malować. Grunt dajemy tylko na powierzchnie pylące , niespójne. Używamy do tego lepszych gruntów niż shit atlasa, i ... ścianą? Redakcja Portalu Budujemy Dom - Prawdopodobnie całe ściany trzeba będzie oczyścić z farby metodą skrobania, szlifowania lub jeśli powłoka mocno przylega do tynku - wyrównać gładzią gipsową.
Źródło: forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=7604


Temat: SAN
-końca dobiegają prace ślusarskie przy drzwiach pasażerskich; każde zrekonstruowane skrzydło jest na bieżąco gruntowane w wymagających tego miejscch, tj.: spawy, ślady szlifowania, otwory okienne, ślady po usuniętych ogniskach korozji na blachach ... komór webasto i akumulatorów oraz rekonstrukcja tych klap; -oczyszczone i - po wewnętrznej stronie - zagruntowane są wszystkie narożniki poszycia zewnętrznego; -wczoraj dostarczone zostały ocynkowane blachy przyszłego poszycia zewnętrznego ścian bocznych...
Źródło: syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=560